Booking.com

Доколку сте љубители на модерно и спектакуларно, тогаш сигурно ќе ви се допадне домот на шведскиот DJ Avicii. Домот се наоѓа во Холивуд и го купил за 16 милиони долари. Самата цифра ни говори колку добро се заработува во музичката индустрија во денешно време.
Три години по ред се наоѓа во топ 5 светски диџеи на листата ТОП 100 на познатиот DJ Магазин, па поради тоа решил да си купи ваков луксузен дом – уреден со стил. Домот се наоѓа на Холивуд Хилс на површина од 2400м2 и има неверојатен поглед кон градот. Ваквиот поглед е благодарение на огромните прозорци од подот до плафонот, кои ги има скоро во сите простории, како и бескрајниот базен.

Екстериерот е збогатен со модерни тераси кои се прилагодени за журки на отворено и посебно декоративно осветлување.

Ова го издвоивме за вас

Новиот дом на Двејн Џонсон на Флорида

Куќата се наоѓа на луксузна локација на Флорида. Има 6 спални соби,…

Клуни и Амал го одбраа своето љубовно гнездо

Неодамна, на самата река Темза во Лондон, Џорџ Клуни си купи прекрасна…

Кратка тура низ домот на Мерил Стрип

Оваа позната холивудска актерка, добитничка на Оскар, своевремено живеела во овој многу…

Куќата на Џиџи Хадид во Малибу

Луксузната куќа во кој порано живееле родителите на Џиџи Хадид – нејзината…
Loading...