Booking.com

Куќата се наоѓа на луксузна локација на Флорида. Има 6 спални соби, 7 купатила, 2 огромни дневни соби…Исто така, куќата поседува и наjсовремена технологија за управување, теретана, кино, кувар и батлер. Се простира на површина од околу 4000 квадратни метри.

Влезот на куќата е хортикултурно уреден – комбинација на цвеќе и декоративни садници, кружен влез, со украсена фонтана, а пред самата куќа се засадени тропски палми, карактеристични за ова поднебје. Позади куќата има огромна градина со базен и летна кујна, совршено за топлите ноќи на Флорида.

Вредностa на оваа куќа изнесува 3,4 милиони долари.

Ова го издвоивме за вас

Клуни и Амал го одбраа своето љубовно гнездо

Неодамна, на самата река Темза во Лондон, Џорџ Клуни си купи прекрасна…

Кратка тура низ домот на Мерил Стрип

Оваа позната холивудска актерка, добитничка на Оскар, своевремено живеела во овој многу…

Куќата на Џиџи Хадид во Малибу

Луксузната куќа во кој порано живееле родителите на Џиџи Хадид – нејзината…
Loading...