Booking.com

Веројатно веќе ја имате украсено вашата куќа, стан или канцеларија, имате подготвено подароци за најблиските, па ви останува само да ја украсете новогодишната елка.

Се ближат најубавите празници во годината – Божиќните и дочекот на Новата година. Без обзир каква елка ќе поставете во домот – природна или пластична, нека биде посебна. Бидете креативни и одвојте слободно време за украсување на вашата елка (природен бор или смрча). Доколку имате мали деца, дајте им можност и тие да украсуваат и да уживаат во најубавиот ден во годината.

Ви даваме неколку идеи за декорација на божиќното дрво, а веруваме дека секој од вас ќе си најде по нешто според својот вкус.
Бело божиќно дрво е совршен избор за оние кои посакуваат елеганција и минимализам. Со малку креативност и труд, може да изгледа доста софистицирано.

Шарено божиќно дрво, со многу украси на него е идеално за развеселување на малите деца.

Доколку немате доволно простор во куќата или станот, набавете си мало божиќно дрво кое можете да го сместете покрај прозор или на некоја полица.

 

Loading...