9 дневни соби со божиќен декор

Најомилена занимација за време на божиќните празници е декорирање на домот… Уникатните…

Среќен Божиќ на сите кои слават денес!

Им посакуваме Среќен Божиќ на сите христијани кои слават според Грегоријанскиот календар……

Доживејте го Божиќ како од бајка во замок

Дали си замислуваш Божиќно патување кое ќе биде толку магично, како и…

Празници се ближат, време е за новогодишно украсување

Традицијата на украсување на домот пред Нова година и Божиќ е нешто…

Едноставен начин да направете елка од сукуленти

Покрај сите варијанти на новогодишни елки и празнично украсување на домот, ви…

Божиќна декорација и украсување на трпезарија

Овие денови, најмногу време со најблиските ќе поминуваме околу трпезариската маса, па…

13 идеи за божиќна атмосфера во спалната соба

Божиќните празници се на прагот, ја украсивте дневната соба и дворот, но…

Како скандинавците ги украсуваат своите домови за Божиќ и Нова Година?

Скандинавските земји имаат еден посебен стил на украсување на домовите за Божиќ…

Идеи за декорација на новогодишна елка (ФОТО)

Веројатно веќе ја имате украсено вашата куќа, стан или канцеларија, имате подготвено…