9 дневни соби со божиќен декор

Најомилена занимација за време на божиќните празници е декорирање на домот… Уникатните…

Божиќна декорација и украсување на трпезарија

Овие денови, најмногу време со најблиските ќе поминуваме околу трпезариската маса, па…

13 идеи за божиќна атмосфера во спалната соба

Божиќните празници се на прагот, ја украсивте дневната соба и дворот, но…

Направи сам: Новогодишен венец за врата

Божиќните и Новогодишните празници се ближат и време е сами да си…

Африканска темјанушка │ Декоративно цвеќе за ентериери

Денес не може да се замисли еден дом или работна просторија во…

9 сјајни трикови за декорација на ентериерот со растенија

Со правилен избор на растенија, можете да го декорирате вашиот простор во…

Најубави божиќни украси за вашата градина

Освен убаво украсените божиќни маси и накитени божиќни дрвца, магичните божиќни украси…