Кактуси – главен тренд во уредување на ентериери

Повеќето луѓе споделуваат идентичен концепт на верување, нова година, нови работи или…

Спатифилум │ Елегантна собна билка за прочистување на воздухот

Оваа атрактивна декоративна билка е една од најпознатите канцелариски растенија. Спаѓа во…

МИНИ ГРАДИНИ: За презафатени и урбани луѓе

Презафатените вљубеници во градинарството, како и оние што немаат сопствен двор, секогаш…

Ако сеуште не сте, тогаш крајно време е да ги внесете кактусите во домот!

Престојните мразеви можат сериозно да ги оштетат кактусите и сукулентите на вашата…

Како скандинавците ги украсуваат своите домови за Божиќ и Нова Година?

Скандинавските земји имаат еден посебен стил на украсување на домовите за Божиќ…

Направи сам: Новогодишен венец за врата

Божиќните и Новогодишните празници се ближат и време е сами да си…

Мали стилски балкони

Само неколки сегменти во животот можат да ве направат среќен, а еден…

Светли и прекрасни мали градини

Секој сонува да има убаво дизајнирана градина во својот дом, меѓутоа доколку…