Празници се ближат, време е за новогодишно украсување

Традицијата на украсување на домот пред Нова година и Божиќ е нешто…

Форзиција │ Украсна грмушка отпорна на загадување и ниски температури

Добро го поднесува загадениот воздух и ниските температури, па затоа често се…

Монстера │ Тренд на уредување на ентериери со оваа собна билка

Во последно време, во светот завладеа тренд во уредување на ентериерите со…

Божиќна декорација и украсување на трпезарија

Овие денови, најмногу време со најблиските ќе поминуваме околу трпезариската маса, па…

Направи сам: Новогодишен венец за врата

Божиќните и Новогодишните празници се ближат и време е сами да си…

ПАМПАС ТРЕВА │ Украсна трева со магични цветови

Пампас трева (лат. Cortaderia selloana) претставува украсна трева која води потекло од…

ПОЧНУВА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НОВОГОДИШНИ БОИ НА СКОПЈЕ“

Градот Скопје и годинава во рамките на Новогодишните свечености ја организира веќе…

Најубави божиќни украси за вашата градина

Освен убаво украсените божиќни маси и накитени божиќни дрвца, магичните божиќни украси…