Booking.com

Божиќните празници се на прагот, ја украсивте дневната соба и дворот, но дали посветивте внимание на спалната соба?

Доколку посакувате пријатен божиќен топол амбиент, мора во целост да се потрудите за комплетно декорирање на домот.

Доколку преферирате традиционален стил, тогаш веројатно ќе се одлучите за класични црвени и бели тонови, кои ве потсетуваат на Божиќ и Дедо Мраз. Меѓутоа, може да одберете и нетипични нијанси, поради кои вашиот ентериер во спалната соба ќе изгледа луксузно и гламурозно.

Не ви се потребни многу пари, за да може да направите декорација од соништата. Ви треба само малку поголема имагинација и креативност. Фокусирајте се на деталите што се впечатливи за око, а кои ќе ја претворат и обичната спална соба во вашата најомилно катче за празниците.

Уживајте во нашите 13 прекрасни идеи за божиќна идила во спалната соба.

 

Loading...