Booking.com

Доколку сте љубители на модерно и спектакуларно, тогаш сигурно ќе ви се допадне домот на шведскиот DJ Avicii. Домот се наоѓа во Холивуд и го купил за 16 милиони долари. Самата цифра ни говори колку добро се заработува во музичката индустрија во денешно време.
Три години по ред се наоѓа во топ 5 светски диџеи на листата ТОП 100 на познатиот DJ Магазин, па поради тоа решил да си купи ваков луксузен дом – уреден со стил. Домот се наоѓа на Холивуд Хилс на површина од 2400м2 и има неверојатен поглед кон градот. Ваквиот поглед е благодарение на огромните прозорци од подот до плафонот, кои ги има скоро во сите простории, како и бескрајниот базен.

Екстериерот е збогатен со модерни тераси кои се прилагодени за журки на отворено и посебно декоративно осветлување.

Loading...