Booking.com

Со почетокот на пролетта, подолгиот ден и топлото време, започнуваат и подготовките за престојната радосна свеченост – Велигден. Најубавата работа кај овој празник е веселата дружба на семејството околу стилски украсената трпезариска маса, во друштво и на пријателите.

Велигденските декорации, како што се јајца во корпа со мов и некои цветни детали, се само надополнување на целата свеченост.

Во продолжение ви даваме неколку идеи на Велигденски декорации !

ПРОЧИТАЈ: (ФОТО): Идеи за уредување на домот за Велигден

 

Loading...